Drie jaar geleden startte een ondernemer in Flevoland met fotocabines als nevenactiviteit. Hij kocht tweedehandsapparatuur, zette advertenties online, en nam wat boekingen aan. Meer niet. Nu is het zijn voltijdsbaan geworden, en hij overweegt te groeien naar drie cabines.

Dit verhaal herhaalt zich bij tientallen ondernemers in Nederland. De fotocabines begonnen als hobbyproject, iets erbij. Nu is het het erbij niet meer: het is het bedrijf zelf. Hoe komt die professionalisering zo snel?

Vraag groeit simpelweg sneller dan het aanbod. Iedereen wil nu een cabine. Bedrijven, festivals, particulieren, restaurants: ze willen allemaal. Verhuurders die een paar jaar geleden nauwelijks boekingen hadden, krijgen nu meer werk dan zij aankunnen. Dat drijft de hele sector naar professionalisering.

Wat professionalisering betekent

Het begint eenvoudig: betere hardware. Tweedehandsapparatuur werkt, maar eerder of later gaat iets kapot. Alleen maar nieuwe cabines kopen is duur, dus veel verhuurders kiezen halvelings: tweedehands, maar netjes gerestaureerd en goed onderhouden. Tegelijk: betere software. Minder hokjes, meer spiegels en aanraakschermen. Betere filters. Snellere printers.

Dan komt de organisatie. Pakketten. Standaardprijzen. Een contract. Een reserveringssysteem. Klantendienst. Echt bedrijf, niet meer hobby. Je hebt nu ook kosten: verzekering, onderhoud, transport, opslagruimte. Dat vergt professionele boekhouding.

Grote verhuurders gaan nu voor standaardisatie. Ze willen niet tien cabines met tien verschillende eigenschappen. Ze willen drie, vier standaardmodellen. Spiegelcabines voor bruiloften. Hokjes voor festivals. Klassieke voor nostalgie. Per type: dezelfde hardware, dezelfde software, dezelfde attributen. Dat maakt alles efficiënter en schaalbaar.

Dit process speelt zich af in heel Nederland. Het effect is voelbaar: de gemiddelde booth wordt beter. Zzp'ers worden meer serieus. De hele sector wordt meer professioneel. Voor klanten betekent dit betere service, betere kwaliteit, meer zekerheid dat hun event goed verloopt.

En voor wie nu photobooth kopen wil met serieuze bedrijfsambitie: de markt is nu vol genoeg dat je kunt groeien, maar niet zo vol dat het verzadigd is. Je hoeft niet tegen tientallen professionele concurrenten te strijden. Die komen volgende jaar, dus nu is het moment.