ALMERE - Afgelopen zaterdag vond bij Motrac Almere, importeur van Linde hef- en magazijntrucks, de jaarlijks terugkerende HeftruckCup plaats. Het is al voor de 14e keer dat heftruckchauffeurs bij Motrac hun kunsten konden tonen en strijden om de titel ‘Beste heftruckchauffeur van Nederland’. Net als in 2024 stond een nieuwe deelnemer op het erepodium; Tomasz Gajek van Voestalpine mocht de gouden heftruck in ontvangst nemen.

Bal Balans en Dozen Drift

Dertig heftruckchauffeurs uit alle delen van het land toonden in twee verschillende proeven hun kunsten. Hierbij werd hun behendig en snelheid getest onder aanmoediging van enthousiaste supporters. Chauffeurs reden twee voorronde spellen, Bij het spel ‘Dozen Drift’ ging het erom dat een pallettruck met een pallet met dozen zo snel mogelijk om palen gemanoeuvreerd moest worden. Bij ‘Bal Balans’ moesten vier voetballen met de vorken van een heftruck van een blokje overhevelen naar een pylon.

Tijdens het finalespel kwam behendigheid en snelheid samen. De beste vijf chauffeurs moesten allereerst behendig manoeuvrerend 6 pallets met kratten verplaatsen, waarna ze deze vervolgens met een elektrische heftruck op moesten pakken en een piramide van moesten bouwen. Als kers op de taart moest er een voetbal met de vorken opgepakt worden, die vervolgens in het hoogste krat gerold moest worden. Moeilijker dan het lijkt, want stapel je net niet precies genoeg, dan zakken de pallets naast elkaar. En rij je te snel, dan rolt de bal van je vorken, vlak voordat je bij de finishlijn bent.

Prijswinnaars

Na een spannende strijd viel de beslissing. Arend Jan Beens van Tecla Bodewes Shipyard mocht voor het tweede jaar op rij de bronzen miniatuur heftruck in ontvangst nemen. De winnaar van vorig jaar, William van Wetten van Lineage Vlissingen, kreeg de zilveren heftruck mee naar huis. En degene die met de gouden heftruck huiswaarts reed en zich een jaar lang de ‘Beste heftruckchauffeur van Nederland’ mag noemen, is Tomasz Gajek van Voestalpine.

Internationaal kampioenschap in Duitsland

De HeftruckCup is de Nederlandse voorronde voor de internationale StaplerCup waar chauffeurs van over de hele wereld hun kunsten komen tonen. Onze drie finalisten vormen het team dat Nederland op 24 en 25 oktober mag vertegenwoordigen op de StaplerCup van Linde Material Handling in Aschaffenburg. Onder het toeziend oog van de meegereisde supporters, maar ook van zo’n 20.000 andere toeschouwers en 5 televisiezenders, mogen de deelnemers in teamverband uitmaken welk land zich het beste heftruckland mag noemen.

Vierde en vijfde plek vallen ook in de prijzen

Sponsor van het event, 2Move Industry, reikte aan de vierde en vijfde plaats een geheel verzorgde reis uit. Zij zullen in september een bezoek brengen aan de heftruckbandenfabriek van Continental in Korbach, Duitsland.

Motrac

Motrac is sinds 1954 exclusief importeur van Linde hef- en magazijntrucks en we zijn uitgegroeid tot een toonaangevende totaalaanbieder van interne logistiek. Motrac neemt alle zorg uit handen en biedt een 24/7 onderhoudsservice plus expertise en engineering voor de volledige inrichting van uw magazijn.

Meer informatie: www.motrac.nl